nagłówek strony Oddziału Wielkopolskiego TChP
List Przewodniczącego Zarządu Oddziału
Szanowni Państwo!

Chciałbym Państwa serdecznie powitać w nowym roku pracy Oddziału Wielkopolskiego Towarzystwa Chirurgów Polskich i jeszcze raz podziękować, za zaufanie jakim mnie Państwo obdarzyliście wybierając na Przewodniczącego Zarządu Oddziału na lata 2018-2019.

Spotkania - jak do tej pory - będą odbywać się w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Wsłuchując się w głosy niektórych z Państwa pozwoliłem sobie na przesunięcie godziny rozpoczęcia spotkania z 16:00 na 17:00. W miarę możliwości będę starał się zorganizować poczęstunek dla uczestników spotkań przed ich rozpoczęciem. Ze względu na fakt, że w roku szkolnym 2017/18 ferie szkolne w naszym województwie przypadają na dwa tygodnie lutego, który i tak jest krótki, nie zaplanowałem spotkania w tym miesiącu. Z powodu ograniczonej dostępności sal w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym nie było możliwe zachowanie dotychczasowej cykliczności spotkań czwartkowych. Chciałbym również, nawiązując w pewnym sensie do tradycji, rozważyć zorganizowanie spotkania wyjazdowego w czerwcu.

Chciałbym zaproponować następujące terminy spotkań Oddziału w roku akademickim 2017/18:

26 października (sala B)
6 listopada (sala C)
1 grudnia - spotkanie w ramach Konferencji "Stopa Cukrzycowa"
18 stycznia (sala C)
22 marca (sala C)
19 kwietnia (sala B)
17 maja (sala C)

Tematem najbliższego spotkania będą zagadnienie związane z appendektomią laparoskopową oraz z leczeniem przeciwzakrzepowym. Szczegółowy program roześlę do Państwa wkrótce. Zapraszam wszystkich do uczestnictwa w spotkaniach, przedstawiania ciekawych przypadków i swoich osiągnieć oraz zgłaszanie propozycji tematów, które Państwa zdaniem warto by poruszać.

Serdecznie pozdrawiam

prof. UM dr hab. n. med. Łukasz Dzieciuchowicz
Przewodniczący Zarządu Oddziału Wielkopolskiego TChP
aktualizacja: 2023-03-12